TENISOVÁ ŠKOLA | ZÁVODNÍ TENIS

Tenisová škola LTC PRAHA obnovila svou činnost v roce 2016. Do té doby probíhaly tréninky dětí a mládeže na kurtech LTC PRAHA individuálně a bez návaznosti na závodní tenis.

Hlavním motivem pro obnovení činnosti tenisové školy byly cíle nového vedení tenisového klubu LTC PRAHA. Výbor spolku si vytyčil tři cíle. Prvním byl projekt sjednocení historické části LTC PRAHA (památkově chráněná budova s tenisovou halou a čtyřmi kurty) s již užívanou částí historického areálu LTC PRAHA. Druhým cílem bylo navýšení členské základny klubu a třetím cílem bylo zahájení (obnovení) činnosti Tenisové školy LTC PRAHA pod vedením tehdejšího hlavního trenéra Víta Maříka.

První krůčky na jaře roku 2016 byly těžké, děti jsme sháněli obcházením mateřských škol, pořádali jsme nábory dětí a vylepovali poutače. Již na podzim roku 2016 jsme ale byli schopni složit dvě skupiny dětí, skupina malých dětí trénovala 2x týdně a zahrnovala 12 dětí ve věku 4-7 let. Druhá skupina byla složena ze starších dětí, od 8 do 10 let a čítala dohromady 10 dětí. Všechny děti byly začátečníci, začínaly od nuly, stejně tak jako celá škola. Díky spolupráci s Nadací Pražské děti a VŠ TJ Technika Praha jsme ale hráli celý školní rok! Nezbytná podmínka pro rozvoj jakékoliv sportovní aktivity byla splněna díky velkorysému přístupu Ústavu tělesné výchovy a sportu ČVUT, který nám poskytl zimní pronájem svých kurtů v přetlakové hale v Dejvicích – Na Kotlářce.

V současné době pravidelně trénuje celoročně na Letné kolem 45 dětí (zimní sezónu se snažíme zajistit pomocí výstavby vlastní haly). Kapacita tenisové školy není ještě úplně naplněna a stále přijímáme nové talenty ve věku 4-7 let. Škola by se dál nemohla rozvíjet za stavu, kdyby v létě 2024 nedošlo ke scelení areálu ve prospěch našeho klubu.

Od roku 2019 se LTC PRAHA účastní soutěží Českého tenisového svazu, přičemž od roku 2022 hrajeme soutěže mladších a starších žáků.

Cena za kurz při hraní 1x týdně: 3.000,- Kč

Cena za kurz při hraní 2x týdně: 6.000,- Kč

Konec prázdnin s tenisem

Ve dnech 26. až 30. srpna 2024 se bude konat na našich dvorcích příměstský tenisový tábor. Kromě tenisového a kondičního tréninku bude součástí i výuka anglického jazyka. Kemp se koná od pondělí do pátku v čase 9 – 15:30h. V ceně jsou zahrnuty výše uvedené aktivity, dopolední svačina (ovoce, sušenka) a oběd. Je možné se přihlásit na celý týden nebo na jednotlivé dny.

Základní informace:

  • 26. – 30.8.2024
  • 5 dní
  • pondělí až pátek
  • 9 – 15:30 h
  • 5 000 Kč / 5 dní
  • 1 200 Kč / 1 den
  • přihlášky: martinzenkl@gmail.com
  • ukončení přihlášek – 31.7.2024

BAVIL BY VAŠE DĚTI TENIS?

JE JIM MEZI 4-6 ROKY?

CHTĚJÍ SI TENIS VYZKOUŠET?


Pak jste na správné adrese… základní údaje pro komunikaci:

Hl. trenér tenisové školy:

Martin Zenkl

email: martinzenkl@gmail.com